• Лабораторія це

  Наша лабораторія

  це:
  li
  акредитовані показники;
  li
  неупередженість та достовірність роботи;
  li
  кваліфікований персонал;
  li
  сучасні методи та устаткування.
  Дізнатися більше
 • HACCP

  (HAСCP) Проводимо роботи:

  li
       
  ВІДБІР ЗРАЗКІВ з виїздом спеціаліста та наданням консультації.
  li
   
  ВИПРОБУВАННЯ ЗРАЗКІВ

  • харчової продукції;
  • сировини тваринного, рослинного, біотехнологічного походження;
  • води;
  • змивів з об'єктів навколишнього середовища.

  Дізнатися більше

Метод ICP-OES

              Атомно-емісійна спектрометрія - найпоширеніший експресний високочутливий метод ідентифікації  кількісного визначення елементів. Метод заснований на вимірюванні інтенсивності випромінення світла на визначених довжинах хвиль атомами, збудженими індуктивно-зв'язаною аргоновою плазмою і використовується для визначення концентрацій досліджуваних елементів.

 

Зразок  переноситься в прилад у вигляді потоку рідкої проби. Всередині приладу рідина  в процесі  розпилення, переводиться в аерозоль і переноситься в плазму, де випаровується, атомізурується і збуджується та іонізирується плазмой. Збуджені атоми та іони випуспускають характеристичне випромінювання, яке збирається приладом, що сортує випромінення по довжинам хвиль. Випромінення детектується і перетворюється в електронні сигнали, які  для аналітика перетворюються в інформацію по концентраціям.

 

Індуктивно - зв'язана плазма (ІЗП-АЕС) характеризується високою стабільністю, низьким рівнем шумів і низькою величиною фонового сигналу.

 

Важливою  перевагою атомно - емісійної спектрометрії  порівняно з іншими оптичними спектральними, а також багатьма хімічними та фізико-хімічними методами аналіза – є  можливість безконтактного, експресного, одночасного кількісного визначення великої кількості елементів в широкому інтервалі концентрацій з допустимою точністю.

 

Головною аналітичною  перевагою ІЗП над іншими джерелами емісії є здатність випаровувати, атомізувати, збуджувати та іонізувати,  ефективно і постійно, широкий ряд елементів, представлених в самих різних типах зразків.

 

Однією з важливих причин переваги ІЗП-АЕС над полум'яною та електротермічною ААС є висока температура всередині плазми. В той час, як верхня межа температур полум'я та печі знаходиться в районі  3300 К, температура газа в центрі ІЗП складає близько 6800. Більш висока температура ІЗП також зменшує, або  усуває багато хімічних завад, що зустрічаються в полум'яній та електротермічній ААС.

 

В хіміко-токсикологічному відділі Регіональної ДЛВМ в Полтавській області з метою проведення анализу води, контролю якості та безпечності харчових продуктів та кормів, сировини тваринного та рослинного походження був придбаний  атомно-емісійний спектрометр з індуктивно-зв'язаною плазмою  SPECTROBLUE з аксіальним напрямком плазми, що використовується для більшості зразків та забезпечує більшу чутливість (до 10 разів порівняно з радіальним напрямком).

 

Даний спектрометр дозволяє одночасно аналізувати до 70 елементів, в т.ч. : алюмінію, барію, бору, берилію, вісмуту, ванадію, заліза, калію, кадмію, кобальту, литію, магнію, марганцю, міді, молібдену, нікелю, олова, срібла, свинцю, стронцію, титану, хрому, цинку, натрію, кальцію, арсену, селену, талію, вольфраму, стибію, цезію, галію, рубідію, фосфору, скандію.

 

Для розкладання зразків та подальшого спектрального аналізу застосовується система мікрохвильового розкладання Milestoneта нагрівальний блок для кислотного розкладання - Hotblock.

 

Використання мікрохвильового розкладання дозволяє значно зменшити тривалість підготовки проб до аналізу за рахунок високих температур та тиску реакційної суміші в полі мікрохвильового випромінення. Герметичність автоклавів попереджує випаровування  шкідливих речовин в атмосферу лабораторії та мінімізує втрати  аналітів, на відміну від  класичного кислотного розкладання.

 

Метод полімеразної ланцюгової реакції в режимі реального часу (polymerase chain reaction (PCR))