1895 рік

Про відповідну діагностичну службу на  Полтавщині відомо ще з 1895 року, коли виключно для виробництва сибіровиразкової вакцини Ценковського, земською управою була тимчасово створена Полтавська губернська ветеринарно-бактеріологічна станція. В значній мірі це було зумовлено тим, що лабораторія Харківського ветеринарного інституту відмовила Полтавській губернії в постачанні цього препарату.

   1896 рік

Вакцина проти сибірки виявилась доброї якості про що доповіла ревізійна комісія. Заслухавши це повідомлення, губернське земське зібрання на ранковому засіданні 22 грудня 1896 року затвердило рішення земської управи про створення губернської ветеринарно-бактеріологічної станції. Незважаючи на обмежені можливості, тут невдовзі почали проводити також і деякі діагностичні дослідження на сибірку, сап, туберкульоз, бешиху свиней. Постало питання про будівництво спеціальних виробничих приміщень.

 

   1908 рік

Збудовано спеціальний корпус для лабораторії по Воскресенському узвізу. 

 

 

 

Перше приміщення лабораторії (1908 р.) 

 

  

   1923 рік

Лабораторія реорганізується в Полтавський ветеринарно-бактеріологічний інститут, а після переведення його в 1923 році до Харкова на існуючій базі створюється Полтавська окружна ветеринарна лабораторія. Із створенням у 1937 році Полтавської області вона одержує статус  Полтавської обласної ветеринарно-бактеріологічної лабораторії при облземвідділі з безпосереднім підпорядкуванням ветеринарному управлінню.

 

   1943 рік

У роки німецько-фашистської окупації Полтавщини (вересень 1941 - вересень 1943 рр.) лабораторія перебувала в Куйбишевській області. З 1  жовтня 1943 року лабораторія відновлює свою роботу в Полтаві.

 Колектив лабораторії повоєнного періоду

 

  

 

 

 

 

Колектив лабораторії (1977 р.)

 

 

 

 

 

 

 

 

    1993 рік

Лабораторія отримує статус Полтавської обласної державної лабораторії ветеринарної медицини.

 

   1995 рік

Лабораторія отримує новий комплекс споруд. У ньому є всі необхідні приміщення, які відповідають технологічним вимогам для проведення лабораторних досліджень.   

 

 

 

 

 

   1996 рік

В грудні 1996 року колектив лабораторії урочисто відмітив 100-річчя від дня її створення.

Колектив лабораторії

(2004 р.) 

 

 

 

 

 

    2008 рік

Лабораторію перейменовано на Регіональну державну лабораторію ветеринарної медицини в Полтавській області.

 

 

 

 

 

 

 

    2017 рік

  • Лабораторію перейменовано на Регіональну державну лабораторію Держпродспоживслужби в Полтавській області.
  • Створено Випробувальний центр з проведення ветеринарно – санітарної експертизи на агропродовольчих ринках Регіональної  державної лабораторії Держпродспоживслужби в Полтавській області у складі ЛВСЕ м. Полтави, м. Карлівки, смт. Котельви, смт. Решетилівки, Чутівського та Новосанжарського районів.